מחקרים

האם השיטה החדישה לתיקון אריכות פנים מספקת תוצאים טובים?

נמצא כי הגישה החדשה לתיקון אריכות פנים, המתבססת על מדידות מנחים נוספים מלבד מישור קדמי והורדת קו השיער המצחי יחד עם קווי שיער נוספים מספקים תוצאים מצויינים של סימטריות פנים

פנים ארוכות מהוות דאגה אסתטית עבור אנשים מסויימים, ולצורך תיקון אריכות יתרה של הפנים במישור הקדמי בכל אחד משלושת החלקים של הפנים יש צורך לבצע ניתוחים. עם זאת, תיקון האורך המרכזי במישור הקדמי בלבד אינו מספק תוצאים רצויים. במחקר זה מוצגת גישה חדישה לתיקון אריכות פנים בעזרת מדידות של המנח הקדמי, האלכסוני והצידי של הפנים יחד עם הורדת קו השיער בעזרת השתלת שיער.

83 נבדקים נכללו במחקר. החוקרים במחקר זה מדדו את אורך הפנים המרכזי במנח הקדמי ואת האורכים של השליש העליון, אמצעי ותחתון של הפנים. הם גם ביצעו עוד ארבע מדידות במישור האלכסוני והצידי, שכללו בין היתר את המרחק מקו השיער התת-צידי אל הסנטר, ואת המרחק מסיום פאות הצד ועד הסנטר. קו השיער הקדמי-מרכזי הונמך והמרחקים מקו השיער התת-צידי ומקו סיום פאות הצד ועד הסנטר קוצרו. את התוצאים העריכו הנבדקים והמנתחים בעזרת סרגל Likert.

תוצאות המחקר הדגימו כי ציון Likert ממוצע שהמטופלים נתנו לעצמם עמד על 4.5 (טווח של 3-5)  ואילו הציון הממוצע שניתן על ידי המנתח עמד על 4.9 (טווח של 3-5). אף אחד מהנבדקים לא סבל מתופעות לוואי. שלושה נבדקים נזקקו לתיקונים עדינים על מנת לעבות את השיער באתר המנותח.

מסקנת החוקרים הייתה כי גישה חדישה זו לתיקון של אריכות פנים על ידי הנמכת קו השיער בעזרת שתלי שיער מספק סימטריות והרמוניה מצויינים של הפנים.

מקור:

Park, Jae Hyun MD, PhD1; Suh, Bum Sin MD2. Hairline Correction by Hair Transplantation for Reducing Apparent Face Length in Long-Face Women. Plastic and Reconstructive Surgery 151(3):p 511-519, March 2023. | DOI: 10.1097/PRS.0000000000009969

נושאים קשורים:  מחקרים,  השתלת שיער,  אריכות פנים,  ניתוח פלסטי
תגובות