חדשות

המלצות חדשות של ה-FDA למניעת זיהומים כתוצאה מקעקועים

כ-30% מאוכלוסיית ארה"ב מקועקעת ובעקבות ריבוי דיווחים על זיהומים שנגרמו בשל צבעי קעקוע נגועים, ה-FDA פרסם המלצות ליצרני דיו לקעקועים, מפיצים ומקעקעים במטרה להפחית זיהומים חיידקיים

סטודיו לקעקועים בירושלים. צילום: מתניה טאוסיג/ פלאש 90

מינהל המזון והתרופות האמריקאי (ה-FDA) פרסם בתחילת השבוע (ב') טיוטת המלצות להפחתת זיהומים חיידקיים בדיו המשמש לקעקועים שנועדה ליצרנים, למפיצים ולמקעקעים.

"עם כ-30% מקועקעים באוכלוסיית ארה"ב, הכרחי שה-FDA ינקוט בכל הצעדים הדרושים על מנת להבטיח שהדיו המשמשת לקעקועים נקייה מזיהום", אמר המדען הראשי של הארגון, ד"ר נמנדג'י במפוס (Namandjé Bumpus) בהודעה של הארגון.

"פתוגנים או חומרים מזיקים אחרים בדיו עלולים לגרום לזיהומים ולפציעות חמורות", נכתב בהודעה. "ה-FDA מוציא טיוטת הנחיות זו כדי לסייע ליצרני ומפיצי דיו קעקועים לזהות מצבים שבהם דיו לקעקוע עלול להזדהם במיקרואורגניזמים ולנקוט בצעדים להגנה על בריאות הציבור".

טיוטת ההמלצות נשלחה לאחר שהתקבלו במינהל המזון והתרופות דיווחים רבים על זיהומים שנגרמו בשל צבעי קעקוע נגועים, ובבדיקות שלאחר מכן נמצאו מכלים סגורים של דיו לקעקועים שבהם היה זיהום חיידקי.

ה-FDA פרסם ב-2019 אזהרת בטיחות שקוראת להימנע משימוש או מכירה של צבעי קעקוע מסוימים המזוהמים במיקרואורגניזמים.

"בניגוד לרוב מוצרי הקוסמטיקה, צבעי קעקוע מוזרקים לשכבת הדרמית של העור, ולכן יש להם פוטנציאל להחדיר פתוגנים מזיקים ישירות לגוף. בגלל זה, חשוב במיוחד שדיו לקעקוע ייוצר בשיטות בטוחות", אמרה ד"ר לינדה כץ, מנהלת משרד הקוסמטיקה והצבעים של מינהל המזון והתרופות האמריקאי.

טיוטת ההמלצות כוללת בדיקת זיהום חיידקי לדיו ורכיבי הדיו (כגון פיגמנטים, מים, ממיסים אחרים); המלצה לזרוק את כל החומרים המכילים מיקרואורגניזמים שעלולים להזיק לצרכנים אם הם נמצאים במוצר המוגמר; בדיקה שתהליך הייצור עצמו אינו מכניס זיהום מיקרוביאלי (למשל, על ידי ביצוע ניקוי וחיטוי נאותים של ציוד ייצור, אספקת ציוד מגן אישי לעובדים); בדיקת עיקור הכלים המשמשים לקעקוע; וידוא שכל שיטת ניקוי או סטריליזציה שבה נעשה שימוש לא פוגעת במוצר המוגמר; ונקיטת אמצעים כדי להבטיח שצבעי קעקוע המכילים מיקרואורגניזמים לא ישוחררו בצורה בלתי מבוקרת ויגרמו לנזק.

נושאים קשורים:  קעקוע,  קעקועים,  זיהומים,  חדשות,  מינהל המזון והתרופות האמריקאי
תגובות