חדשות

מדינת ניו יורק תכשיר צוותים רפואיים לטיפול בטרנסג'נדרים

ניו יורק היא המדינה הראשונה בארה"ב שיזמה פיילוט להכשרת רופאים לטיפול ולרווחתם של טרנסג'נדרים | המימון לתכנית, בהשקעה של חצי מיליון דולר, יינתן לביה"ח מאונט סיני ולמרכזים רפואיים נוספים

מצעד הגאווה בניו יורק, 2022. צילום: שאטרסטוק

מדינת ניו יורק תממן בחצי מיליון דולר פיילוט שיכשיר צוותים רפואיים לטיפול באנשים המבקשים לשנות את מינם. המימון יינתן לבית החולים מאונט סיני ולמרכזים רפואיים נוספים. על כך דיווח השבוע (ג') New York Post. ניו יורק היא המדינה הראשונה בארה"ב שממנת הכשרה לטיפול כזה.

מטרת התכנית להכשרת מטפלים קליניים למרפאות לטרנסג'נדרים של מחלקת הבריאות של מדינת ניו יורק היא להגדיל את הצוותים הרפואיים לטיפול באוכלוסיה זו. במסגרת הפיילוט, שהוגבל לשנתיים, מוסדות הבריאות יכשירו רופאים המורשים כבר בטיפול רפואי וברווחתם של מטופלים שמתחילים שינוי מגדרי או שנמצאים בהליך לכך. ניתוחים לשינוי מין אינם כלולים בפיילוט, אך הרופאים שממשתפים בפיילוט ייחשפו לטיפולים באנשים שעוברים שינויים אלו.

בהצהרה לתקשורת מסרה מחלקת הבריאות של המדינה כי "ההשקה של תכנית פיילוט חדשה זו מאשרת את המחויבות ארוכת השנים של המחלקה לספק שירותי בריאות מלאים בחמלה לכל תושבי ניו יורק".

מתנגדים לתכנית טוענים כי המדינה אינה צריכה לעודד תושבים לעבור ניתוחים משני חיים וכי המדיניות לשינוי מגדר חסרת אחריות מבחינה מוסרית.

נושאים קשורים:  ניו יורק,  בית החולים "מאונט סיני",  טרנסג'נדרים,  שינוי מין,  חדשות
תגובות