חדשות

רופא כללי שהתחזה למנתח פלסטי נעצר ורשיונו נשלל

לפחות 8 נשים אושפזו בעקבות סיבוכים לאחר שד"ר אחמד בדראן ביצע בהן פעולות כירורגיות ללא הכשרה מתאימה | משרד הבריאות סגר לפני כשנתיים את מרפאותיו בישראל, אך הוא המשיך לעבוד בתחום הרשות הפלסטינית

ניתוח שאיבת שומן. אילוסטרציה

רופא מהצפון שהתחזה למנתח פלסטי נעצר ושוחרר בתנאים מגבילים, כך מדווחת הבוקר (ה') מיטל יסעור בית-אור בישראל היום.

חקירה סמויה נגד ד"ר אחמד בדראן נפתחה בעקבות חשיפת "ישראל היום" והיא הסתיימה היום. הוא הובא לבית המשפט בטבריה. על פי הדיווח, לפחות שמונה נשים אושפזו לאחר שד"ר בדראן, רופא כללי ללא התמחות בפלסטיקה, ביצע בהן שאיבת שומן. אחת מהן, בת 43, במצב קשה ובסכנת חיים. עוד נבדק חשד שמכר למטופליו "כדורי הרזיה" שלא ידוע מה מקורם.

הליך משמעתי נפתח במשרד הבריאות ורשיונו של הרופא נשלל למשך חצי שנה בהליך ביניים. בית המשפט שחרר את ד"ר בדראן בתנאים מגבילים: נאסר עליו לעסוק ברפואה למשך חודשיים נוספים עד ל־18 באוגוסט. בנוסף, נאסר עליו להיכנס למרפאות שברשותו, לרבות המרפאות שברשות הפלסטינית עד לתאריך זה. לפני כשנתיים משרד הבריאות סגר מרפאות שבהן טיפל בישראל, אך הוא המשיך לטפל במטופלות מישראל במרפאות שנמצאות בתחום הרשות.

ועדת הבדיקה של משרד הבריאות, שבראשה עמד פרופ' יהודה סקורניק, כתבה: "הסיבוכים המתוארים קשים ביותר, הביאו לתחלואה משמעותית וסיכנו את חיי המטופלות. ד"ר בדראן ביצע פעולות ניתוחיות מבלי שהוא מבין את המשמעויות הרפואיות וללא כל קבלת אחריות רפואית במקרי סיבוך חוזרים ונשנים". עוד צוין כי הוא ביצע פעולות כירורגיות שחלקן בהרדמה כללית מבלי שיש לו הכשרה מתאימה. "כל אלה מעידים לכאורה על שיקול דעת פגום ונטילת סיכונים בלתי סבירה", פסקה הוועדה.

נושאים קשורים:  ד"ר אחמד בדראן,  התחזות,  שלילת רישיון,  ניתוחים פלסטיים,  חדשות,  משרד הבריאות
תגובות
אנונימי/ת
24.06.2023, 12:37

כנראה שהמניע הוא בצע כסף, איש אנטי-סוציאלי , בטוח איש עם שתי ידיים שמאליות

אנונימי/ת
26.06.2023, 21:53

ממש בדראן !