חדשות

בצלמו: להתלות רשיון רופאים שביצעו ניתוחים לשינוי מין בקטינים

בארגון פנו לשר הבריאות בטענה: רופאים פועלים בניגוד לנהלים ומבצעים ניתוחים לשינוי מין בקטינים למטרות רווח כלכלי, תוך גרימת נזק למטופלים

חדר ניתוח (אילוסטרציה)
חדר ניתוח (אילוסטרציה)

ארגון בצלמו וארגון בוחרים במשפחה פנו ביום א' לשר הבריאות משה ארבל ולמנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב בדרישה להתלות את רשיונם של רופאים המבצעים ניתוחים לשינוי מין בקטינים, ובפרט, כפי שעולה ממכתבם, את זה של רופא פלסטיקאי מוכר מסוים.

"לאחרונה אנו מקבלים פניות מצעירים שעברו ניתוח לשינוי מין והתחרטו על כך. כשבחנו מספר מקרים, גילינו כי לכאורה צעירים אלה עברו את הניתוח בניגוד לנוהל 16/2014 המפורסם באתר משרד הבריאות", פתחו יו"ר הארגונים מיכאל ויהודה פואה את מכתבם שנושאו "פיקוח ובקרה על ניתוחים לשינוי מין".

לדבריהם, בפרסום באתר הרופא מופיעה נערה שמספרת כי עברה ניתוח לכריתת שדיים (השטחת חזה עליון) בגיל 17. "הקריטריונים הקובעים בסעיף 4.2 מגדירים כי ניתוח לשינוי מין יאושר בוועדה ציבורית וכי פניה לוועדה בנושא זה יכולה להתבצע רק מגיל 18 ואילך. כמו כן, בסעיף 4.2.4 נדרש ניסיון מוכח בזהות המגדרית המבוקשת במשך 12 חודשים מיום הפנייה. הווה אומר שניתוח לשינוי מין לא יכול להתבצע בפועל לפני גיל 19".

הכותבים מציינים עוד כי על פי מחקרי עוקבה, פרק הזמן שאחריו מגיעה חרטה לאחר הניתוח עומד על כעשור (7.5 שנים לנשים ו-8.5 שנים לגברים במחקר אחד ו-11 שנים במחקר אחר).

"הנוהל כפי שהוא נועד להגן על קטינים מפני החלטה נמהרת בשעה שהם אינם מסוגלים להבין את המשמעות של ניתוח זה ואת תוצאותיו ושיקול דעתם בגיל זה לוקה בחסר. מדובר בניצול המעמד ורישיון הרפואה למטרות רווח כלכלי תוך גרימת נזק קשה למטופלים תוך התעלמות מהנוהל הקיים", נכתב בסוף המכתב, שנחתם בקריאה כאמור לפקח ולהתלות רישיון של כל רופא שעובר על הנהלים.

נושאים קשורים:  ארגון בצלמו,  ניתוח לשינוי מין,  חדשות,  משרד הבריאות
תגובות
אנונימי/ת
30.08.2023, 20:09

איזה חרטא
שיעור המתחרטים הוא אפס. אנשים שידעו על מינם 16 שנה לא מתחרטים אחרי שנה של ניתוח. קישקוש ימני דתי אינטרוזיבי קלאסי

אנונימי/ת
31.08.2023, 18:09

אפס? על החלפת ברך יש אחוזי חרטה ניכרים אז על זה לא?! יש עשרות אלפי מתחרטים בעולם, שכילדים חשבו שיהפכו מילולית לבן המין השני ולא הבינו את ההשלכות, הסיכונים והסיבוכים. איזה ילד יכול לוותר על הפוריות והמיניות שלו בגיל 10?! זה הסכמה מדעת זה?! (איכילוב עושים שימור פריון בגילאים כאלו לפני טיפול בבלוקרים). מי שחסמו את התבגרותן המינית בשלב טאנר 2 לעולם לא ייחווה אורגזמה. קל להגיד חרטא מתוך בורות- מי שמעמיק בזה מבין שזו תעשיית שקר אפלה ונוראית כשמדובר בקטינים.

30.08.2023, 21:38

כל הכבוד!! לא הגיוני שלא מאשרים לילד בן 17 לרכוש אלכוהול אבל לעבור פרוצדורות רפואיות בעלות השלכות הרות גורל על עתידו מותר. יש להגן על ילדנו ולתת להם להגיע להחלטות מתוך בגרות ובשלות. במיוחד שיש חשש לאינטרס כלכלי מביצוע ניתוחים אלו על חשבון גבם של הקטינים..

אנונימי/ת
30.08.2023, 22:23

למי שכתב חרטא.
https://news.xoox.co.il/item_4607150.htm

אנונימי/ת
31.08.2023, 03:14

אתה אשכרה מתייחס לטקסט הזה כמקור מידע?? את/ה מתחום הרפואה?? וואוו