חדשות

"איכילוב": מיקרוסקופ חדשני מאפשר מיקרוכירורגיה בדיוק רב

המיקרוסקופ מצויד בעדשות הגדלה פי 77 מהרגיל ומאפשר לכירורגים לראות בבהירות מבנים אנטומיים זעירים | בניתוח לימפאדמה הצליחו המנתחים לראות את דרכי הלימפה שגודלן כגרגר חול ולחברן אל הוורידים

ניתוח לימפאדמה מיקרוכירורגי ב"איכילוב". צילום: ליאור צור/ דוברות ביה"ח

ניתוח ראשון במחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים איכילוב עם מיקרוסקופ מתקדם מסוגMitaka MM51 לניתוחי מיקרוכירורגיה. המיקרוסקופ נרכש על ידי המחלקה בשיתוף פעולה עם המחלקה להנדסה רפואית בבית החולים על מנת לספק למנתחים כלי מתקדם לביצוע ניתוחים מדויקים ובטוחים יותר.

הניתוח הראשון שבו נעשה שימוש במיקרוסקופ היה ניתוח מעקפים בחולה לימפאדמה בן 19. ד"ר דניאל קידר, רופא בכיר במחלקה לכירורגיה פלסטית, הסביר כי "לימפאדמה, בצקת שמקורה במערכת הלימפטית, גורמת לנפיחות רבה ברגל ובעיקר לירידה באיכות חייהם של המטופלים הסובלים".

ד"ר קידר דימה את מצב המטופל למי שהולך עם משקולת של ארבעה קילוגרם. "כדי להוריד את הבצקת ברגלו, ניתחנו את הצעיר בעזרת המיקרוסקופ החדשני, דרכו הצלחנו לראות את דרכי הלימפה, שגודלן קטן מגרגר חול, ולחברן אל הוורידים בגפה הפגועה ובכך יצרנו את המעקף המורכב". המנותח שוחרר לביתו מספר ימים לאחר הניתוח עם הקלה משמעותית בתסמינים.

על המיקרוסקופ אמר ד"ר קידר כי "בזכות הרזולוציה וההגדלה הגבוהות ביותר, ניתן לראות בעזרתו כלי דם קטנים מאוד באופן שלא יכולנו לראות בעבר. המיקרוסקופ מצויד בעדשות המדויקות המאפשרות הגדלה של פי 77, מה שמאפשר לנו לראות במהלך הניתוח את המבנים האנטומיים המנותחים ברמת דיוק גבוהה ולהשיג את התוצאות הקליניות הטובות ביותר".

במחלקה מתכוונים לערוך ניתוחים נוספים בעזרת הטכנולוגיה שנועדה בעיקר לטיפול בבצקת לימפה, שחזור של רקמות רכות, בעיקר אצל חולים אונקולוגים, שחזור שד עם רקמת גוף, שחזור של חלקים עדינים בפנים ותיקון העצבים ההיקפיים ושחזור כף רגל אצל חולים סוכרתיים.

נושאים קשורים:  מיקרוכירורגיה,  כירורגיה פלסטית,  ניתוח מיקרוסקופי,  ד"ר דניאל קידר,  איכילוב,  חדשות
תגובות